Kuchnia to wyjątkowe miejsce w którym każdy z nas spędza bardzo dużo czasu przygotowując posiłki dla całej rodziny. Od tego jak swobodnie będziemy się w niej poruszać zależy właśnie zaprojektowanie kuchni. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka prosta sprawa.  Najważniejszym elementem w kuchni jest ciąg komunikacyjny który stanowi podstawę funkcjonalnej kuchni. Poruszając się po niej wszystko to z czego korzystamy często, powinno znajdować się pod ręką, a co rzadziej, trochę dalej, tak by maksymalnie ograniczyć pokonywanie odległości. Należy zwrócić uwagę gdzie znajdują się przyłącza wody i tak planować rozmieszczenie szafek by właśnie tam wypadał zlew. Jeśli planujemy zakup zmywarki powinna znajdować się w sąsiedztwie zlewu. Ważnym elementem jest dopasowanie wysokości blatu do wysokości użytkowników lub osoby najczęściej pracującej w kuchni ( standardem jest 85 cm). W każdej kuchni musimy tak gospodarować miejscem by zapewnić jak największa ilość blatu roboczego. Dobre oświetlenie jest podstawą przyjemnej pracy. W dalszej części projektowania zastanówmy się czy wolimy bardziej korzystać z szuflad czy szafek otwieranych. Szuflady z pełnym wysuwem są wygodniejsze w użytkowaniu, nie musimy się tak nisko schylać. Ich wadą jest cena, są droższe niż szafki otwierane. Do dyspozycji mamy jeszcze różnego rodzaju carga , kosze obrotowe, okucia cichego domykania drzwi i szuflad, magic cornery, szuflady wspomagane elektrycznie. Te i inne bardzo funkcjonalne zastosowania zależą już tylko od naszej fantazji oraz zasobności portfela.

Na pewno każdy z nas przypomina sobie jak wyglądały meble kuchenne zrobione 30 lat temu. Do tej pory mamy jeszcze możliwość zobaczenia takich mebli i porównania ich z obecnymi. Na przestrzeni tych kilkunastu lat widać jak zmienia się styl i sposób projektowania kuchni. Świat goni za modą i nowymi trendami które maja odzwierciedlenie w każdej z dziedzin jak i w tej z meblami kuchennymi. Co chwile wchodzą nowsze  rozwiązania techniczne, które maja coraz większe zastosowanie w naszym życiu, podnosząc nam standardy i funkcjonalność mebli. Każda nowocześnie zaprojektowana kuchnia powinna swoim wyglądem, ergonomia i funkcjonalnością iść z duchem czasu. Dlatego tak ważne jest by producenci mebli i stolarze indywidualni nie poprzestawali tylko na starych rozwiązaniach. Nasza firma działa na rynku od lat i na bieżąco śledzi nowości w tematyce meblowej. Wysoki standard  kuchni jakie dają nam nowoczesne rozwiązania to nie wszystko. Bardzo ważnym elementem jest dobór materiałów wysokiej jakości. Na rynku mamy wielu producentów okuć meblowych, blatów kuchennych i płyt z których to wykonywane są meble. Dobór tych najlepszy sprawdzonych firm przekłada się na długoletnie funkcjonowanie naszych mebli kuchennych. Nasze doświadczenie zdobyte latami pozwala nam na dokonywanie tych najlepszych wyborów z pośród tak wielkiej gamy produktów oferowanych na rynku. Na pewno nikt z nas nie chciałby mieć nowoczesnej kuchni w wysokim standardzie wykonanej z kiepskiej jakości płyty z zastosowaniem chińskich okuć. Owszem taka kuchnia będzie ładna. Ale jak długo nam posłuży? To zostawiam do Państwa oceny.

Dobranie sprzętu AGD do kuchni powinno być dokładnie zaplanowane. Warto się zastanowić jaki sprzęt chcemy wybrać i czy koniecznie pod zabudowę? Czy nasza kuchnia jest duża czy mała? Co do naszej kuchni się zmieści a co nie. To czy chcemy wybrać sprzęt pod zabudowę czy wolnostojący zależy od indywidualnych gustów, ale moim zdaniem nowoczesna kuchnia powinna być spójna i jednolita. AGD pod zabudowę jest idealnie dopasowane, sprawia ze wkomponowuje się w szafkę i staje się jej częścią . Wielkość kuchni decyduje o rodzaju zastosowanego sprzętu AGD. Gdy mamy bardzo małą kuchnie nie pchajmy na siłę lodówki dwudrzwiowej, zmywarki 60cm, wielkiego zlewu czy okapu 90 cm. Dostosujmy wielkość do pomieszczenia. Przy bardzo małej kuchni zastosujmy okap pod szafkowy by zyskać trochę miejsca w szafce lub zmywarkę 45 cm tak by szafka z boku była większa. Wybierajmy sprzęt renomowanych, sprawdzonych przez siebie firm tak by nie narażać się na ewentualne reklamacje czy wymiany. Warto tez zastanowić się nad niektórymi funkcjami sprzętu AGD za które trzeba słono płacić i czy na pewno jest sens przepłacać za coś czego nigdy nie będziemy używać. W zamian za to, warto dopłacić za większą klasę energooszczędności np. z A na A+. Dopełnieniem całości jest kupno niektórych sprzętów AGD tej samej firmy. Mają podobny design i taki sam kolor podświetlenia.